Kluczowe korzyści

Bardzo wiele czasu w naszej pracy spędzamy przed komputerem. Czasem wielogodzinne wpatrywanie się w ekran komputera, zwłaszcza przy wykonywaniu pochłaniających nas zadań, powoduje utratę kontaktu z naszym ciałem. Zapominamy wtedy o nieruchomej postawie ciała, przez jakiś czas nie zauważamy, że oczy nadmiernie się męczą. Ludzkie oczy nie są stworzone do długiego wpatrywania się w bliskie obiekty. Przy pracy z komputerem oczy wykonują mało ruchów, a to zazwyczaj skutkuje zmęczeniem i wysychaniem oczu.

Mindfulness proponuje proste ćwiczenia, możliwe do wykonywania w każdych okolicznościach. Dzięki nim oczy są bardziej zrelaksowane, uczucie zmęczenia maleje. Także nieruchoma pozycja ciała i zgięty kręgosłup nie podnoszą naszej efektywności. W tym wypadku warto uważnie wykonać kilka prostych ćwiczeń dłoni, przedramion, kręgosłupa. Te ćwiczenia może wykonać każdy, w każdych okolicznościach. Uważna dbałość o oczy i ciało podczas pracy z komputerem przyniesie nam wiele korzyści. Już w tej chwili możesz zacząć praktykować mindfulness przed komputerem.

Program szkolenia

15 kwietnia 2020 (środa) godz.19.00-20.00

AGENDA:

  1. Quiz – co wiem o uważności w pracy
  2. Wskazówki – jak wprowadzić uważność do swojego dnia pracy – 21 inspiracji
  3. Medytacja „Przestrzeń oddechu”
  4. Medytacja skoncentrowana na oddechu: wprowadzenie i praktyka

OPIS:

Bardzo wiele czasu w naszej pracy spędzamy przed komputerem. Czasem wielogodzinne wpatrywanie się w ekran komputera, zwłaszcza przy wykonywaniu pochłaniających nas zadań, powoduje utratę kontaktu z naszym ciałem. Zapomnimy wtedy o nieruchomej postawie ciała, przez jakiś czas nie zauważamy, że oczy nadmiernie się męczą. Ludzkie oczy nie są stworzone do długiego wpatrywania się w bliskie obiekty. Przy pracy z komputerem oczy wykonują mało ruchów, a to zazwyczaj skutkuje zmęczeniem i wysychaniem oczu. Mindfulness proponuje proste ćwiczenia, możliwe do wykonywania w każdych okolicznościach. Dzięki nim oczy są bardziej zrelaksowane, uczucie zmęczenia maleje. Także nieruchoma pozycja ciała i zgięty kręgosłup nie podnoszą naszej efektywności. W tym wypadku warto uważnie wykonać kilka prostych ćwiczeń dłoni, przedramion, kręgosłupa. Te ćwiczenia może wykonać każdy, w każdych okolicznościach. Uważna dbałość o oczy i ciało podczas pracy z komputerem przyniesie nam wiele korzyści. Już w tej chwili możesz zacząć praktykować mindfulness przed komputerem.

Dołącz do szkolenia online.

 

KONTAKT:

  • Marta Chromiec
  • +48 58 526 37 73
  • mchromiec@sirb.pl

Podczas szkolenia...

Webinarium będzie realizowane przez dostarczoną przez nas platformę ClickMeeting. 

Aby dołączyć do szkolenia wystarczy komputer z dowolną przeglądarką internetową, podłączony do internetu. Przydatne są słuchawki. Można uczestniczyć poprzez telefon, tablet i inne mobilne urządzenie. Ważne, aby w czasie naszych spotkań online, skupili się Państwo wyłącznie na wykładzie i zapewnili sobie komfortowe warunki, aby wsłuchać się z pełną uważnością.

 

PROWADZĄCY - JAROSŁAW CHYBICKI

Z wykształcenia psycholog. Partner Grow One Collective oraz Dyrektor Merytoryczny Sopockiego Instytutu Biznesu. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, Paryskiej Sorbony oraz wielu kursów prowadzonych w USA, Niemczech oraz Rosji. Certyfikowany instruktor Mindfulness. Autoryzowany użytkownik Leadership Developmental Framework we współpracy z Harthill z Anglii. Certyfikowany coach Focus Energy Balance Indicator (FEBI). Współpracuje z Meta Integral, Dana Carman Integral, Focus Leadership z USA. Pracuje jako konsultant, coach i trener. Prowadził zajęcia m. in. na: Akademii Leona Koźmińskiego, Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie SWPS, Uniwersytecie Gdańskim. Autor wielu publikacji z zakresu zarządzania i przywództwa, w tym dotyczących zarządzania integralnego, zarządzania przez wartości, psychologii pozytywnej w biznesie, uważności w pracy. Aktywista społeczny, członek dwóch stowarzyszeń koncentrujących się na rozwoju osobistym i zawodowym. Autor książek poświęconych uważności w pracy. Prowadzi blog „Uważne życie”: www.uwaznezycie.pl;