Kluczowe korzyści

Kluczem do sukcesu w Mindfulness jest wyrobienie nawyku zwracania uwagi dokładnie na to, co właśnie robimy. Chodzi o to, aby koncentrować się na powierzonych zadaniach w taki sposób, aby móc je efektywnie realizować. Zwykle naszą uwagę odciągają od zajęć różne dystraktory: maile, zasłyszane rozmowy czy własne myśli.

Mindfulness uczy nas pełnego wykorzystywania uwagi i daje dostęp do pełni możliwości naszego umysłu, bez zbędnego odrywania się od pracy. Zadanie okiełznania naszej uwagi, naszego umysłu, może być trudne, ponieważ nigdy nie byliśmy takich umiejętności uczeni.

Badania pokazują, że trening umysłu w postaci ćwiczeń uwagi przynosi widoczne efekty. Ważne jest, aby codziennie poświęcić chwilę na trenowanie naszego umysłu, naszej uwagi. Najlepiej robić to rano tuż po wejściu do biura.

Program szkolenia

8 kwietnia (środa) godz.19.00-20.00

AGENDA:

  1. Wprowadzenie do uważności – definicja, rozumienie uważności, najważniejsze ćwiczenia
  2. Zasady treningu uważności
  3. Określanie celu i planu treningu
  4. Medytacja „Przestrzeń oddechu”
  5. Body Scan: wprowadzenie i praktyka

Dołącz do szkolenia online.

 

KONTAKT:

  • Marta Chromiec
  • +48 58 526 37 73
  • mchromiec@sirb.pl

Podczas szkolenia...

Webinarium będzie realizowane przez dostarczoną przez nas platformę ClickMeeting. 

Aby dołączyć do szkolenia wystarczy komputer z dowolną przeglądarką internetową, podłączony do internetu. Przydatne są słuchawki. Można uczestniczyć poprzez telefon, tablet i inne mobilne urządzenie. Ważne, aby w czasie naszych spotkań online, skupili się Państwo wyłącznie na wykładzie i zapewnili sobie komfortowe warunki, aby wsłuchać się z pełną uważnością.

 

PROWADZĄCY - JAROSŁAW CHYBICKI

Z wykształcenia psycholog. Partner Grow One Collective oraz Dyrektor Merytoryczny Sopockiego Instytutu Biznesu. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, Paryskiej Sorbony oraz wielu kursów prowadzonych w USA, Niemczech oraz Rosji. Certyfikowany instruktor Mindfulness. Autoryzowany użytkownik Leadership Developmental Framework we współpracy z Harthill z Anglii. Certyfikowany coach Focus Energy Balance Indicator (FEBI). Współpracuje z Meta Integral, Dana Carman Integral, Focus Leadership z USA. Pracuje jako konsultant, coach i trener. Prowadził zajęcia m. in. na: Akademii Leona Koźmińskiego, Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie SWPS, Uniwersytecie Gdańskim. Autor wielu publikacji z zakresu zarządzania i przywództwa, w tym dotyczących zarządzania integralnego, zarządzania przez wartości, psychologii pozytywnej w biznesie, uważności w pracy. Aktywista społeczny, członek dwóch stowarzyszeń koncentrujących się na rozwoju osobistym i zawodowym. Autor książek poświęconych uważności w pracy. Prowadzi blog „Uważne życie”: www.uwaznezycie.pl;