Kluczowe korzyści

Badania pokazują, że w życiu wielu osób, które zaczęły praktykować uważność nastąpiła poprawa relacji z innymi osobami. Kiedy lepiej radzimy sobie ze stresem, nawet nieprzyjemna uwaga partnera czy członka rodziny nie uruchamia automatycznej reakcji.

Otoczenie z zadowoleniem odbiera zachowanie praktykującego mindfulness jako bardziej miłe. Praktyka mindfulness w najróżniejszych praktykach i ćwiczeniach dotyczy pielęgnowania postawy nieoceniającej. W miarę rozwoju praktyki zaczynasz częściej skupiać się na tym, co ludzie mówią i robią zamiast na ocenianiu ich. Powstaje więcej przestrzeni, zmniejsza się presja i możesz poczuć więcej współczucia i empatii w stosunku do siebie i do innych.

Kiedy w relacji pojawia się więcej uważności, rośnie w nas otwartość i gotowość z jednej strony do brania odpowiedzialności za swoje myśli i emocje a, z drugiej strony do przyjęcia perspektywy innej osoby.

Program szkolenia

22 kwietnia (środa) godz.19.00-20.00

AGENDA:

  1. Quiz – co wiem o relacjach?
  2. 12 ćwiczeń uważności pogłębiających uważność i relacje
  3. Film TED
  4. Medytacja „Przestrzeń oddechu”
  5. Uważny ruch przed komputerem: wprowadzenie i praktyka

OPIS:

Badania pokazują, że w życiu wielu osób, które zaczęły praktykować uważność nastąpiła poprawa relacji z innymi osobami. Kiedy lepiej radzimy sobie ze stresem, nawet nieprzyjemna uwaga partnera czy członka rodziny nie uruchamia automatycznej reakcji. Otoczenie z zadowoleniem odbiera zachowanie praktykującego mindfulness jako bardziej miłe. Praktyka mindfulness w najróżniejszych praktykach i ćwiczenia dotyczy pielęgnowania postawy nieoceniającej. W miarę rozwoju praktyki zaczynasz częściej skupiać się na tym, co ludzie mówią i robią zamiast na ocenianiu ich. Powstaje więcej przestrzeni, zmniejsza się presja i możesz poczuć więcej współczucia i empatii w stosunku do siebie i do innych. Kiedy w relacji pojawia się więcej uważności, rośnie w nas otwartość i gotowość z jednej strony do brania odpowiedzialności za swoje myśli i emocje a, z drugiej strony do przyjęcia perspektywy innej osoby.

Dołącz do szkolenia online.

 

KONTAKT:

  • Marta Chromiec
  • +48 58 526 37 73
  • mchromiec@sirb.pl

Podczas szkolenia...

Webinarium będzie realizowane przez dostarczoną przez nas platformę ClickMeeting. 

Aby dołączyć do szkolenia wystarczy komputer z dowolną przeglądarką internetową, podłączony do internetu. Przydatne są słuchawki. Można uczestniczyć poprzez telefon, tablet i inne mobilne urządzenie. Ważne, aby w czasie naszych spotkań online, skupili się Państwo wyłącznie na wykładzie i zapewnili sobie komfortowe warunki, aby wsłuchać się z pełną uważnością.